Автоматизація логістичних процесів підприємства як один з дієвих інструментів подолання кризи

Особливе значення правильно працюючої логістики в період кризи

Одній з областей, що найдинамічніше розвиваються, в частини використання інформаційних технологій є логістика. По суті, логістичний підхід до процесів означає прагнення до переміщення товарно-матеріальних цінностей в максимально можливому об’ємі за мінімальний час з урахуванням різних обмежень, що накладаються.
Такому підходу не завжди приділяється належна увага в економіці, перенасиченій грошима і довгостроковими проектами, які, як правило, сприяють завищеному попиту і декілька розслабляють підприємства. Росте чисельність персоналу, його зарплати, при цьому якість переміщення товарів по ланцюгу формування доданої вартості залишає бажати кращого.
І лише найбільш просунуті підприємства – лідери галузі, які проживають кожен робочий день як останній, здатні в «мирний час» підготуватися до можливих неприємностей. Саме у таких підприємствах працюють правильні люди, які формують і контролюють правильні логістичні процеси.

Автоматизація логістичних процесів підприємства як один з дієвих інструментів подолання кризи

Рис.1 Бізнес-процесси складу

Ніж менше уваги логістиці, тим вище за втрату підприємства в період кризи

В період кризи загострюється боротьба за кожного клієнта. На перегрітому кредитами ринку клієнти могли шикуватися в чергу до постачальників. Тепер же, коли практично кожне підприємство ретельним чином аналізує, за що варто платити, а за що немає, уважність до деталей і якість обслуговування перетворюються з маркетингових гасел в повсякденні реалії.

Комірник невиправдано довго шукав товар на складі? Завтра цей товар тому ж клієнтові відвантажить інший постачальник. Все ж таки знайшов товар, але помилково відвантажив схожий? В кращому разі того ж дня цей товар можуть ввічливо попросити забрати і більше ніколи не привозити.

Якщо порахувати сукупний річний недоотриманий прибуток від клієнтів, що пішли назавжди, і, як наслідок, практично непоновлювану втрату частки на ринку, ситуація дуже швидко перестає бути для підприємства оптимістичної.

Автоматизація логістики складу – шлях до скорочення втрат підприємства

Поки втрати підприємства не перевищать всі мислимі межі, вирішення логістичних проблем з використанням сучасних систем автоматизації, як правило, може відкладатися «на потім» через об’єктивний пріоритет маркетингу і продажів, що знаходяться на передніх рубежах бізнесу.
Слід зазначити, що своєчасне наведення порядку у відповідних тилових підрозділах є таким же важливим управлінським і обліковим завданням, особливо в кризовий період. В першу чергу має сенс організувати на складі, щонайменше, адресний простір, підвищивши тим самим точність обліку.

автоматизація, логістика, товар,
  1. Як заощадити на ремонтах в умовах фінансової кризи
  2. Параметри дебіторської заборгованості в контексті діяльності підприємства
  3. Формування єдиного інформаційного простору інтеграція системи управління складом з наявними програмними продуктами компанії
  4. Автоматизація оцінки ефективності діяльності персоналу
  5. Автоматизація HR яку інформацію може отримати директор від служби персоналу

Pages: 1 2 3 4 5