Автоматизована система управління підприємством компанії ОАО ОГК-2 на основі 1СПредприятие 8

ВАТ «Друга генеруюча компанія оптового ринку електроенергії» (ОГК-2) в березні 2005 року виділилася з складу РАО «ЕЕС Росії» в рамках програми реформування енергохолдингу.
До складу новоутвореної структури увійшли компанія «ОГК-2», що Управляла, в Мо-ськве, а також п’ять федеральних електростанцій: ВАТ «Ставропольська ГРЕС», ВАТ «Троїцкая ГРЕС», ВАТ «Псковська ГРЕС», ВАТ «Серовськая ГРЕС» і ВАТ «Сургутськая ГРЕС-1».
ОГК-2, як і ряду інших галузевих підприємств належить розділити і прийняти на себе функції РАО ЕЕС, сформувавши після 2008 року вітчизняний ринок електроенергії.

Галузева специфіка

Особливість нових системообразующих підприємств – необхідність впровадження безлічі бізнес-процессов, виконання яких раніше забезпечувалося на рівні єдиного корпоративного центру енергохолдингу. Одночасно з тим генеруючі компанії характеризуються широкої територіальної распределенностью структури, що створює додаткові складнощі для ІТ-забезпечення управлінської діяльності.
Підвищені вимоги пред’являються і до можливостей настройки базових модулів систем в світлі яскравої вираженої галузевої специфіки процесів обліку і бюджетування.

Подібна особливість автоматизації енергокомпаній враховується в прийнятій минулого року «Концепції підвищення ефективності ІТ в РАО ЕЕС», одним з основних пунктів якої передбачається т.з. типізація рішень.
Під цим процесом подразумеваєтся виділення типових потреб в ІТ-РЕШЕНІЯХ дочірніх і залежних суспільств (ДЗО) РАО, формування уніфікованих вимог, розробка типових рішень з подальшим впровадженням в ДЗО. Основною метою типізації є надання енергокомпаніям можливості масового використання окремих вдалих розробок на інших підприємствах галузі.
Формування і обслуговування фонду таких рішень, просування їх на ринку і розробка супутніх послуг згідно Концепції, здійснюється силами спеціалізованих галузевих компаній.
На практиці оператором типових рішень стала дочірня ІТ-компанія енергохолдингу – ВАТ «ГВЦ Енергетики», яка також забезпечує інформаційний обмін між всіма ДЗО і корпоративним центром РАО ЕЕС і займається галузевим аутсорсингом ІТ-СЕРВІСОВ.

Даний проект в ОГК-2 є одним з прикладів створення типових рішень для енергетичних підприємств.
Контури упроваджуваної в компанії системи управління підприємством охоплюють такі сегменти корпоративної діяльності, як бюджетне управління, фінансовий аналіз, казначейство, управління договорами, податковий і бухгалтерський облік, управління персоналом і розрахунок заробітної плати.

Основа

Платформою для розробки рішення послужила система «1С:Предприятие 8.0 Управління виробничим підприємством», випущена у вересні 2004 року.

бюджет, облік,
  1. Система менеджменту якості як інструмент оптимізації системи управління малим підприємством IT- галузі
  2. 1СПредприятие 8 Управління по цілях
  3. Огляд рішень по автоматизації складу на платформі 1СПредприятие
  4. Інформаційні технології в управлінні підприємством в умовах кризи
  5. Система матеріального стимулювання і етапи розвитку компанії

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9