Чи так страшний аудит кадрової документації

Що таке кадровий аудит? Багато керівників компаній часто задаються цим питанням, хоча бояться цього дійства, проте роблять це марно. Всі добре розуміють, що таке аудит бухгалтерської документації, і які дії можуть бути після його проведення.
Якщо подивитися на процедуру проведення аудиту кадрової документації і документообігу, можна знайти схожість і відмінності з проведенням аудиту бухгалтерського. Загальне у них те, що перевіряється відповідність ведення документації вимогах законодавчої бази. Проводиться бухгалтерський аудит регулярно, і також регулярно виправляються неточності і помилки у веденні бухгалтерського обліку.
Кадровий же аудит проводять тоді, коли «смажений півень» ну самі розумієте куди клює……..

Чи так страшний аудит кадрової документації Можна вважати образ не зовсім коректним, але, як правило, так воно і відбувається. Причому розвиток ситуації, з незначними відхиленнями однакове: спочатку трудова суперечка з працівником, потім скарга до інспекції по праці, а потім вже інспектор стукається до Вас в двері.
Ось тоді те і згадують про кадрові документи, оскільки порушення законодавства про працю може спричинити дискваліфікацію керівника компанії, штрафи, зупинку діяльності на строк до 90 діб.

Розглянемо, як можна провести аудит кадрової документації. Перший – і найпростіший спосіб – самостійне проведення аудиту і виявлення неточностей, які необхідно буде виправляти.

Другий спосіб: залучення зовнішніх консультантів для реалізації проекту. І природно, у кожного з цих способів є свої переваги і недоліки.

Очевидно, що аудит власними силами не вимагає додаткових фінансових вкладень (проте віднімає визначене і досить тривалий час у співробітників). Крім того, при проведенні аудиту співробітниками власної кадрової служби не виникає питання збереження конфіденційності.

З іншого боку, проводячи аудит своїми силами, компанія продовжує варитися в «своєму соку» і не виходить за рамки, які встановлені в компанії.
Аудит же, що проводиться силами привернутих фахівців, хороший тим, що, як правило, заходи щодо приведення кадрового документообігу складаються безпосередньо під компанію, її можливості і локалізацію, але з урахуванням практичних знань, навиків і змін трудового законодавства. І знову-таки, це солодке слово контроль і відповідальність……
Найлегше міняти обіцянки, дані самим собі і найскладніше брати відповідальність за результати роботи. Тому часто, провівши аудит кадрової документації своїми силами, його результати кладуться в стіл і ніякі дії не робляться.

Поговоримо небагато про терміни реалізації проекту по проведенню аудиту кадрової документації. Зазвичай кадровий аудит проводиться за поточний рік, плюс один рік тому. Це пов’язано з тим, що давніші документи, як правило, вже здані в архів, і витягання їх звідти буває не завжди зручно для компанії.

аудит, документ, документація, проведення,
  1. IT-аудит знову в моді
  2. Якість під контролем
  3. Результати для аудит
  4. Показники оцінки ефективності витрат на персонал
  5. Автоматизація оцінки ефективності діяльності персоналу

Pages: 1 2 3