Дует консалтингу і IT

Коли йдеться про масштабний проект, який припускає серйозні зміни на підприємстві, виконання окремих трудомістких завдань організації вважають за краще доручати стороннім фахівцям. Наприклад, до реалізації проекту по впровадженню автоматизованої системи притягуються консалтингові фірми і IT-компанії.
Першим належить розробити методологію функціонування нової системи, а другим – створити її і відладити. Фахівці «1С: Автоматизація» поділилися власним досвідом і розповіли, як організувати даний процес так, щоб тандем помічників був ефективним, а замовник залишився задоволений результатом.

Дует консалтингу і IT До основної діяльності компанії «1С: Автоматизація» – офіційного партнера фірми «1С» – відноситься автоматизація систем обліку і управління російських фірм і представництв іноземних компаній на основі програмних продуктів «1С: Підприємство».
З тих пір, як рішення «1С» були представлені на ринку корпоративних клієнтів, масштаби проектів компанії неухильно збільшуються. В рамках проектів до 80 відсотків всього об’єму робіт складають консалтингові послуги, для надання яких, як правило, притягуються штатні фахівці. Проте нерідко виникає необхідність взаємодії IT-компанії із зовнішніми консалтинговими організаціями.
Якщо звернутися до практичного досвіду компанії «1С: Автоматизація», можна відзначити, співпраця із зовнішніми консалтинговими фірмами була обумовлена різними чинниками. Наприклад, важливу роль грав так званий «кадровий голод». Річ у тому, що у консультантів, що знаходяться в штаті IT-компанії, дуже висока зайнятість, зазвичай їх робота розпланована на декілька місяців вперед.
Тому залучення сторонніх консультантів є логічним виходом з подібної ситуації. Але нерідко взаємодія з консалтинговими фірмами стає для IT-компанії вхідною умовою для участі в проекті.

Не кладіть яйця в одну корзину

Останнім часом вітчизняні компанії все частіше затівають проекти по реструктуризації бізнесу, операції по злиттю або поглинанню або планують вихід на IPO. Подібні ініціативи зазвичай є передумовою для вибору консалтингової організації, що володіє значним досвідом в даних областях і вагомими рекомендаціями.
Візьмемо, наприклад, варіант, коли замовник сам наймає зовнішню консалтингову компанію з метою мінімізації ризиків або із-за браку власних кваліфікованих фахівців, які могли б замінити сторонніх «помічників» і самостійно розробити методологію ведення обліку, регламенти роботи, здійснити аналіз діяльності підприємства і оптимізувати бізнес-процесси.
В ході реалізації проекту клієнтові може потрібно аудит інформаційних систем або реавтоматізация підприємства. IT-компанія в даному випадку притягується для автоматизації розроблених консультантами методик і регламентів.

Виворіт пирога

замовник, консультант, результат,
  1. Взаємозвязок проектів чистого консалтингу і автоматизації
  2. Етап управлінського консалтингу при впровадженні ІС
  3. Технологія легкого консалтингу або як підвищити ефективність за допомогою одного рішення
  4. IT-аудит знову в моді
  5. Управлінський консалтинг

Pages: 1 2 3