IT-аудит знову в моді

Останнім часом одній з самих затребуваних послуг в області IT-консалтингу сталі роботи по IT-аудиту. Згідно оценкам компанії “ФБК” , сьогодні 3 з 5 підприємств замовляють послуги в області IT-аудиту. Підприємства все частіше запрошують зовнішніх консультантів для проведення незалежної оцінки стану IT-інфраструктури.

IT аудит знову в моді Укрупнення підприємств шляхом злиття або поглинань, отримання інвестицій для розвитку і диверсифікації бізнесу, вихід на IPO…
При зміні власників або менеджменту компанії, нове керівництво в найкоротші терміни повинне прийняти управління підприємством, забезпечити його функціонування в робочому режимі згідно існуючої або оновленої стратегії розвитку.
А для цього необхідна, зокрема, експертна оцінка поточного стану інформаційних систем, використовуваних в компанії для комплексного управління ресурсами підприємства, а також для цілей планування і бюджетування, реєстрації бізнес-операций і фактів фінансово-господарської діяльності, визначення можливих ризиків і «вузьких місць» в процесах обробки даних і формування консолідованої звітності.
Як відомо, запобігати збоям в IT-системі набагато простіше, ніж боротися з їх наслідками.

Проте окрім такого «стратегічного» інтересу до IT-аудиту, сьогодні у багатьох підприємств виникла ще і ситуативна зацікавленість. І зв’язана вона з наповненням ринку програмними продуктами. Зміну тисячоліть ознаменувало поголовне захоплення ERP-системами. Сьогодні багато компаній підводять свого роду підсумки.
Керівництво підприємств задається справедливим питанням – а чи виправдані наявні витрати на IT, чи оптимальна робота IT-відділів?

Класична ситуація виглядає так: компанія упроваджувала у себе автоматизовану ERP-систему. Впровадження не було завершене в повному об’ємі в заплановані терміни. І… Перед керівництвом встав вибір – продовжувати впровадження цієї системи або зупинити проект і розглянути можливість впровадження іншої інформаційної системи.
Для ухвалення рішення було потрібно послуги з IT-аудиту проектних рішень.
На підставі проектної документації, реалізованих бізнес-процессов в інформаційній системі, вимог замовника до інформаційної системи, а також інформації, отриманій від постачальника послуг про вартість і терміни завершення проекту, фахівці-консультанти провели експертну оцінку і видали рекомендації про доцільність продовження робіт по впровадженню існуючої ERP системи.
В результаті робіт по IT-аудиту замовникові були запропоновані шляхи оптимізації проекту по впровадженню ERP, зафіксовані помилки в проектній документації. Також консультантами були підготовлені рекомендації по скороченню термінів і зниженню вартості реалізації проекту, виконаний опис можливих ризиків проекту і способів їх мінімізації.

аудит, замовник, оцінка, ризик,
  1. Чи так страшний аудит кадрової документації
  2. Понизимо ризики невиправданих очікувань
  3. Системи ведення НСИ і їх місце в корпоративних інформаційних системах КИЦЬ
  4. Якість під контролем
  5. Дует консалтингу і IT

Pages: 1 2 3 4