Нові підходи до управління бізнесом в економічних умовах що змінилися

На сьогоднішній день світова фінансова криза – найактуальніша і обговорювана тема. Підприємці різних галузей зіткнулися з схожими проблемами і усвідомили необхідність змін в управлінні бізнесом. У цій ситуації зростає роль і відповідальність бізнес-консультантов, чий досвід покликаний реально допомогти підприємствам в непростих економічних умовах.
Для бізнесменів і консультантів зараз особливо важливо знаходитися в одному «смисловому полі» і приступати до вироблення рішень, добре розуміючи існуючі точки зору на процеси, що відбуваються.

В цій статті ми пропонуємо познайомитися з думками представників бізнес-структур, які були отримані в результаті експертного опиту, проведеного Національною Гільдією Професійних Консультантів в жовтні-листопаді 2008 р. Це «моментальний знімок» ситуації, що не претендує на повноту, проте дає певний матеріал для роздуму.

Поточна фінансова криза істотно відрізняється від дефолта 1998 року. І акцент тут хотілося б зробити не на очевидних відмінностях – причини, масштаби, наслідки, а на тому, як сприймається сьогоднішня ситуація бізнесменами.

За останні десять років російські підприємства пройшли непростий шлях становлення реальних бізнесів, на відміну від 90-х років, коли основним трендом був розпродаж активів, що залишилися від радянських часів. Сьогодні російським підприємцям є що втрачати, а саме:

  • Досягнуте положення на ринку, налагоджені взаємини з клієнтами, партнерами, суміжниками і т.д.;
  • Сформована команда професіоналів;
  • Відбудована інфраструктура, технології;
  • Завойована довіра інвесторів, кредиторів.

Ризик втратити сьогодні плоди власної копіткої роботи минулого десятиліття психологічно сприймається бізнесменами декілька по іншому, чим в 1998 р.

Підприємці, у зв’язку з кризою, більше всього бояться втратити ресурси, які є ключовими в їх бізнесі. Наприклад, керівник середнього підприємства машинобудівної галузі турбується, що із-за кризи може втратити кваліфікованих конструкторів і технологів, тому відносно них до останнього не планує знижень зарплати і скорочень.
Аналогічно прагне зберегти провідних профільних фахівців і керівник крупної будівельної компанії, одночасно з цим знижуючи співробітникам адміністративно-управлінського апарату заробітну плату на 30% і скорочуючи їх на 30%.

Представники ділових кіл на власному досвіді і досвіді своїх партнерів переконалися, що на різні бізнеси криза вплинула різною мірою. Якщо для одних компаній нові умови обернуться серйозними проблемами, то інші, навпаки, можуть опинитися у виграші.

Положення компанії залежить як від її галузевої приналежності, так і від інших характеристик бізнесу – наприклад, масштабу діяльності, стадії життєвого циклу, в якій застав його кризу, наявність власних фінансових ресурсів, доступу до державних замовлень, орієнтованості на ті або інші ринки збуту.

зниження, криза, ситуація,
  1. Перспективи навчання персоналу в складних економічних умовах
  2. Що змінилося в управлінні компанією в нових економічних умовах Інтервю з Генеральним директором Краснодарського і Волгоградського філіалів ТД Корсо-експерт Сергієм Бельцом
  3. Як заощадити на ремонтах в умовах фінансової кризи
  4. Інформаційні технології в управлінні підприємством в умовах кризи
  5. Зміна системи мотивації в умовах економічної кризи застосування конфігурації Зарплата і Управління персоналом

Pages: 1 2 3 4 5