Перспективи навчання персоналу в складних економічних умовах

У 2007 році було виділено 10 тенденцій в навчанні і розвитку персоналу в Росії. Дивлячись на них з позиції поточної ситуації, стає ясно – компанії, які зловили хвилю цих тенденцій, спокійно переживуть можливі зміни в їх системах навчання персоналу у зв’язку з фінансовою кризою.
Вони вже підготувалися, тому що все, що до кризи відбувалося в таких T&D системах – це активний пошук економічних, гнучких і ефективних форм існування.

Перспективи навчання персоналу в складних економічних умовах Якщо ви в числі компанії, де:

– вже розробили модель компетенцій

– сфокусували увагу T&D фахівців на вибудовуванні механізмів обміну знаннями між співробітниками

– ввели в систему навчання короткі тренінги, семінари, виступи зовнішніх і внутрішніх експертів

– запустили систему електронного навчання

У вас є хороша основа, щоб перевести свою T&D систему на легку дієту, без небезпеки занапастити її зовсім і залишити компанію без навчання персоналу.

До речі, питання дефіциту бюджетів на навчання було актуальне і в минулі роки. Дуже багато компаній відзначали, що при бюджетах, що неухильно ростуть, на T&D, все одно зберігався брак коштів, оскільки потреби компаній в розвитку персоналу були вищі, ніж зростання інвестицій.

Буде або не буде скорочений бюджет у вашій компанії у зв’язку з фінансовою кризою, ясне одне – прийшов час розглянути під лупою власну систему навчання і зробити її ефективнішою і економічнішою. Пам’ятаєте, як у Джима Коллінза? «Дивитеся суворим фактам в обличчя». Суворий факт – T&D системи не залишаться в тому вигляді, в якому вони є зараз.
Криза лише підштовхнула тенденції, що намітилися, в навчанні – воно йде з аудиторій на робочі місця і в он-лайн, стає максимально сфокусованим на бізнес-задачи.

Прийшло час оптимізації всіх організаційних систем. Багато HR менеджери стверджують, що компанії скоротять непродуктивних співробітників, приберуть функції, що дублюються, змінять системи мотивації. На жаль, при економії витрат, багато компаній понад усе не жаліють бюджети на навчання. У жодному випадку не допускайте повного схлопиванія T&D системи.
Паніка пройде, криза теж буде не вічна. Коли все стабілізується, доведеться відновлювати T&D систему з нуля, а це довго і недешево. У боротьбі за поточне виживання компанії не рийте їй яму в майбутньому. Навіть якщо перед HR-директором поставили завдання скоротити T&D відділ, потрібно зберегти носія T&D експертизи в компанії, тобто
залишити тих, хто знає про систему навчання у вашій компанії більше всього.

Декілька рад з оптимізації системи навчання і розвитку персоналу:

1. перегляньте всі поточні програми, подумайте, що можна зробити вже зараз залежно від вашої ситуації, щоб зробити їх менш витратними в найближчій перспективі:

криза, навчання, оптимізація, персонал,
  1. Нові підходи до управління бізнесом в економічних умовах що змінилися
  2. Що змінилося в управлінні компанією в нових економічних умовах Інтервю з Генеральним директором Краснодарського і Волгоградського філіалів ТД Корсо-експерт Сергієм Бельцом
  3. Важкий рік Що буде з бюджетами на зарплати і навчання
  4. Автоматизація оцінки ефективності діяльності персоналу
  5. Автоматизація HR яку інформацію може отримати директор від служби персоналу

Pages: 1 2 3 4