Роздріб стратегії розвитку в кризовій ситуації

Сьогодні писати про кризу модно. А чом би і ні? Перший шок і розгубленість пройшли, і прийшло розуміння, що економіка Росії дещо більше інтегрована в світову, чим передбачалося, і, отже, всі ринкові хвороби в тому або іншому ступені виявляться і у нас.


Всяку економічну кризу має каскадний характер: починається з якою-небудь одній галузі (наприклад, інтернет-технології в 2000 році або нерухомість в поточному) і перетікає в інші, поступово збільшуючи обхват. У певний момент положення швидко посилюється реакцією фінансових ринків, найбільш схильних до панічних настроїв, – і ось вже криза очевидна для всіх.
Далі в програмі зростання безробіття, зниження споживчого попиту і, нарешті, криза виробництва.

Поведінка всіх учасників ринку різко міняється. Подивимося на ситуацію очима керівника умовної роздрібної мережі і, слідуючи логіці розвитку кризи, спробуємо виявити можливі стратегії його подолання.

Роздріб стратегії розвитку в кризовій ситуації Відносини з банкомОскільки нинішня криза наздогнала умовне торгове підприємство з боку банківської сфери, в першу чергу розглянемо відносини з банками.

На даний момент банки з невдалою структурою портфеля вже змінили власників. Інші наполегливо борються за виживання. На жаль, навіть «нафто-газові» засновники зараз не є гарантією стійкості банку. Але переваги мають банки, розвинені послуги, що мають добре, корпоративним і роздрібним клієнтам: інкасацію, еквайрінг, зарплатові програми, широку мережу філіалів.

Природне бажання понизити ризики в нестабільній ситуації веде до збільшення ставок на «довгі» гроші і посилювання умов на короткі. Багато банок просять про дострокове повернення кредитів. У цій ситуації слід переглянути свою кредитну стратегію. Можливо, поновлювана кредитна лінія меншого об’єму на коротший термін буде виходом з положення.
І якщо Ваш банк виглядає цілком стійким і не дуже підвищує процентні ставки, то вельми може бути, ви переживете негоду разом.

Понизити ризики, проте, не перешкодить. Має сенс крупні суми проводити декількома платежами, уважно стежити за термінами проведення платежів і зарахування виручки. Але що ж робити, якщо ваш банк все-таки проявляє ознаки нестабільності?

По-перше, негайно припинити і перевести в інший банк операції інкасації і еквайрінга. Непогано було б завчасно поклопотатися про запасний варіант, адже припинення процесингу платіжних карт на декілька днів не вплинуть на їх лояльність, а ось проблеми протягом місяця – вже критичні.
Список надійних банків фактично опублікований урядом: це банки, через які засоби стабілізаційного фонду розміщуватимуться в реальному секторі економіці, і банки, обслуговуючі підприємства, що вже отримали підтвердження держкредиту.

банк, категорія, криза, магазин, попит, товар,
  1. Ефективне управління персоналом в кризовій ситуації завдання і рішення
  2. Практика розробки стратегії в кризовий період
  3. Оптимізація організаційної структури управління компанією під час кризової ситуації в економіці
  4. Система матеріального стимулювання і етапи розвитку компанії
  5. Практика оптимізації товарних запасів і асортименту компанії

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8