Параметри дебіторської заборгованості в контексті діяльності підприємства

Сьогодні вже ні у кого не виникає питання, чи потребує контролю дебіторська заборгованість . Або контролювати або взагалі її не мати. Вибір тільки такий.

В множині з’явилися навчальні посібники – паперові і електронні, такі, що розповідають про нескінченні коефіцієнти і індекси, розрізи і аспекти вимірювання заборгованості.
Отже будь-який нефінансовий менеджер, прочитавши всі ці рекомендації, мимоволі впаде в замішання: вимірювати і, головне, контролювати заборгованість по всіх пропонованих параметрах – життя не вистачить, не то що робочого часу. Адже дебіторська заборгованість далеко не єдина область контролю і управління.

Кількість показників – не єдина проблема. Не менш важливе питання – їх причинно-наслідковий зв’язок, їх взаємообумовленість. Необхідно розуміти, як знайти причини незадовільного стану того або іншого показника, як знайти важелі впливу на нього, як, покращуючи одне, не зіпсувати інше.

При цьому треба пам’ятати, що дебіторська заборгованість тільки «підраховується» фінансовими менеджерами для розуміння ефективності управління оборотним капіталом. Створюється дебіторська заборгованість і, отже, управляється менеджерами нефінансовими.
Тому, пробачите за тавтологію, показники повинні бути «показовими», тобто що легко інтерпретуються в контексті оперативної діяльності підприємства і декомпозіруємимі до рівня співробітника і контрагента.

Read the rest of this entry…

борг, заборгованість, оборот, операція, показник,

Управління дебіторською заборгованістю в умовах фінансової кризи

Сьогодні фінансову кризу визнали всі. З «віртуальної» для більшості з нас області фондового ринку, він перекинувся в сферу реальної економіки.

Більшість представників бізнесу вже усвідомили, що ситуація змінилася, але чіткого розуміння того, що ж буде надалі, немає. Всі завмерли в очікуванні, заморозивши крупні інвестиційні проекти і припинивши реалізацію стратегій розвитку.

Read the rest of this entry…

борг, заборгованість, клієнт, менеджер, термін,

Народження і смерть дебіторської заборгованості

Як возникает дебіторська заборгованість , чому вона росте або раптом падає, від чиїх підступів або подвигів залежать її трансформації? Існує таке стійке выражение «управління дебіторською заборгованістю», яке народжує в свідомості ілюзію, что дебіторська заборгованість – це щось цілісне і нероздільне, з одного боку, і що існує якийсь дресирувальник або пілот надзвукового літака, який управляє звіром на ім’я «дебіторка», з іншою.
Read the rest of this entry…

борг, заборгованість, клієнт, операція, політика, співробітник,