Листопад 21st, 2000
Побудова системи управлінської звітності є непростим завданням. В даний час звіти, що подаються на стіл керівникові, достатньо об’ємні, але часто цей об’єм не містить інформації, необхідної для ухвалення рішень.
У зв’язку з цим, зрозуміле прагнення багатьох керівників до впровадження нових підходів в організації внутрішньофірмової звітності. Проте, цікавий той факт, що в більшості випадків впровадження нових підходів до звітності розглядається, головним чином, стосовно фінансової звітності. Фінансова звітність будується за даними управлінського обліку і включає наступні форми:
– звіт про прибутки і збитки;
– звіт про рух грошових коштів;
– управлінський баланс.

Read the rest of this entry…
звіт,
звітність,
клієнт,
показник,
Листопад 20th, 2000
Консолідована звітність сприймається часто як зведена звітність, дані якої формуються складанням однойменних показників. Проте методологія консолідації визначається не арифметичними діями, а економічною суттю бізнесу.
Укрупнення компаній за рахунок злиття і придбань, організація регіональних мереж, залучення інвестицій і вихід на фондові ринки – все вимагає прозорості. Консолідована звітність виконує роль інформаційної бази для ухвалення управлінських рішень в компаніях з складною структурою, об’єднуючих в своєму складі декілька юридичних осіб і з разнимі часом напрямами діяльності.
Read the rest of this entry…
звітність,
консолідація,
методологія,
показник,
складання,
Листопад 16th, 2000
Підготовка консолідованої звітності є сьогодні об’єктом підвищеної уваги з боку власників бізнесу, топ-менеджмента, співробітників фінансових і бухгалтерських підрозділів, інформаційно-технологічних служб.
Використання для цього спеціалізованих прикладних програм не тільки знижує трудовитрати і підвищує надійність і якість отримуваної для ухвалення рішень інформації, але і забезпечує підприємства вивіреною методологією. Про це йшлося на 2-ій Міжнародній конференції «Рішення 1С для корпоративних клієнтів».
Read the rest of this entry…
власник,
звітність,
обєкт,
підготовка,
рішення,
сторона,
увага,
Листопад 13th, 2000
Очевидно, що для ухвалення вірних управлінських рішень в бізнесі керівникові необхідна об’єктивна інформація про стан справ, як по кожній бізнес – одиниці компанії, так і бізнесу в цілому. Джерелом такої інформації може бути система управлінського обліку і консолідована (зведена) управлінська звітність.
При цьому саме поняття «управлінський облік» неоднозначно. Існує багато підходів в розумінні принципів ведення управлінського обліку і підходів до побудови системи обліку на підприємстві. Управлінський облік – поняття, що широко поширене, але при цьому має різні трактування, однозначне розуміння цього поняття відсутнє.
Часто це призводить до того, що навіть в рамках холдингу кожна компанія вибудовує облік по своєму, що впливає на достовірність і зіставність даних про стан бізнесу, отримуваних власниками.
Для того, щоб керівництву підприємства було простіше збудувати єдину систему, спробуємо класифікувати існуючі тлумачення цього поняття і підходи до управлінського обліку.
Можна виділити наступні варіанти розуміння управлінського обліку, які визначають підходи до реалізації його на практиці.
Перший варіант
Управлінський облік – це самостійна, окрема облікова інформаційна система, що існує на підприємстві разом з бухгалтерською, регламентованою, обліковою системою.
Read the rest of this entry…
витрата,
звіт,
звітність,
облік,
підхід,