Управляти кризою антикризовий менеджмент

Для компаній будь-яка криза припускає не тільки мінімізацію небезпек, але і швидке використання можливостей. В той же час у багатьох керівників немає досвіду роботи в умовах високого рівня нестабільності, а прогнозування і в буденній ситуації не є сильною стороною більшості компаній.
Минулі місяці показали, що інертні не тільки колективи, а часто і топ-менеджмент, багато хто втрачає час, недооцінюючи реальність.

Управляти кризою антикризовий менеджмент В той же час дійсність все наполегливіше приводить до невтішних думок про те, що коріння кризи зовсім не тільки в західній фінансовій системі, що однім-двумя роками він не обмежиться і торкнеться практично кожного.
І як завжди в період будь-якої кризи починає діяти принцип: «хто час виграв, той виграв у результаті».

Багаторічна практика нашої роботи з російськими компаніями, а також досвід кризи 98-го року, показує, що є декілька безумовних ключів, що дозволяють менеджменту перетворити кризу з некерованого в керований. Ось деякі з них:

 • Ухвалювати рішення швидко, в умовах недоліку інформації
 • Працювати погоджено, командою, довіряючи один одному
 • Планувати дії для різних сценаріїв ринку і галузі
 • Проводити непопулярні рішення
 • Згуртувати колектив і мінімізувати будь-які втрати
 • Підвищити оборотність грошових коштів і підсилити кеш-фло

Якщо об’єктивно поглянути на речі, практично кожний з цих пунктів схожий в Росії на хронічну хворобу. Нам в проектах, деколи, потрібний рік, щоб допомогти клієнтам змінити ситуацію з відсутністю команди серед топ-менеджерів, з невмінням оперативно ухвалювати рішення, не боячись ризикувати в умовах обмеженої інформації.
Чого вже говорити про непопулярні рішення – можна роками топтатися на місці, не замислюючись про ціну питання. Криза не дає часу на роздуми, він вимагає швидких дій, швидкої перебудови в головах і поведінці менеджерів.

Які кроки необхідно було зробити топ-менеджерам компаній в першу чергу, ще вчора? Почати формувати антикризову модель управління, основа якої – ситуативне прогнозування і сценарне планування. Об’єктивно ця тема на сьогодні затребувана 100% російських підприємств, оскільки існуючі форми управління добре працюють в стабільній економіці, але не в кризі.

Перший крок – розробити програму дій компанії в кризі:

 • зрозумілу і прийнятну всіма ключовими менеджерами;
 • що дозволяє діяти швидко і продумано при різних сценаріях зміни ринку і ситуації;
 • направлену на оптимізацію втрат.

Ця робота в корені відрізняється від звичних планерок і вимагає глибокого залучення топ-менеджмента; нового формату роботи. По суті, йдеться про створення Антикризового комітету на рівні топ-менедмента компанії, який в перші два місяці працює в щоденному режимі.

криза, персонал, сценарій, топ,
 1. Антикризовий пакет компанії
 2. Результати для менеджмент
 3. Нові підходи до управління бізнесом в економічних умовах що змінилися
 4. Оптимізація організаційної структури управління компанією під час кризової ситуації в економіці
 5. Перспективи навчання персоналу в складних економічних умовах

Pages: 1 2 3