Важкий рік Що буде з бюджетами на зарплати і навчання

Працедавці в Румунії, Польщі, Південній Африці, Греції, Нідерландах, Норвегії і Швеції – одні з «найблагополучніших» учасників дослідження, в якому взяли участь представники 17 країн, опитані Manpower у вересні. Плани щодо найму персоналу на наступні три місяці були найменше оптимістичні в Іспанії, Італії і Ірландії.
Наприклад, заплановані на четвертий квартал об’єми найму відкидають Іспанію на п’ять років назад. У 12 з 17 країн, опитаних Manpower в Європі, на Середньому Сході і в Африці (регіон EMEA), планується зниження темпів найму в порівнянні з цифрами, які спостерігалися трьома місяцями раніше.
Можливо, зарубіжні працедавці понизили активність до кінця літа, але основна причина скорочення об’ємів найму, яку називають експерти, що дослідили зарубіжні ринки, – стан світової економіки. Справа вже торкнулася і бюджетів на навчання.

Важкий рік Що буде з бюджетами на зарплати і навчання Росію світовий спад бюджетів, що виділяються на зміст штату і тренінги, до останньої чверті цього року не торкався. Але нинішні труднощі у фінансовому секторі привели до значного урізування сум, що виділяються на підбір, найм, навчання і розвиток. Скорочення торкнулися і зарплат, що аналітики передрікали давно.
За даними Росстата, середня зарплата в серпні у нас була приблизно на 33% вище, ніж рік тому. Темпи зростання виплат персоналу цього року були навіть стрімкіше, ніж у минулому і позаминулому. В умовах, коли більшість ринків перегріті, продуктивність праці залишається на низькому рівні, а економічна ситуація хистка, працедавці вимушені ретельніше планувати бюджети.
У деяких компаніях скорочення вже почалися. «Ми зіткнулися не тільки з урізуванням майбутніх бюджетів, але з скороченням витрат на залишок року. Неплатежі з боку компаній тренінговим провайдерам і іншим учасникам ринку HR-послуг – це нова реальність», – говорить співбесідник «Штату».

Затишшя перед бурею

Глобальний ринок праці вже не перший день переживає не кращі часи . «Недавній спад відклався в свідомості працедавців. Компанії не йдуть на повсюдні скорочення – такої тенденції не спостерігається ні на одному з ринків, і це обнадіює.
Проте, особливого азарту відносно розширення штату ми теж не спостерігаємо», – так говорив ще в початку вересня Джеффрі Джоуєрс, голова ради директорів і CEO компанії Manpower Inc. Картина змінилася всього за декілька тижнів.
Як відзначають в Manpower, деякі ключові ринки, такі як американський, британський і іспанський, абсолютно точно зазнають труднощі, тоді як працедавці у Франції і Германії поки планують ледве помітне зниження темпів найму.
«У майбутні місяці ми продовжимо спостерігати, як компанії у всьому світі шукають способи заборони витрат і дуже обережні в ухваленні рішень про найм», – передбачають експерти.

бюджет, наймання, персонал, працедавець, скорочення,
  1. Перспективи навчання персоналу в складних економічних умовах
  2. Комплексний підхід до процесу навчання замовника на корпоративному проекті як мінімізація проектних ризиків
  3. Показники оцінки ефективності витрат на персонал
  4. Оптимізація витрат на джерела залучення персоналу за допомогою 1СЗарплата і Управління Персоналом 8
  5. Результати для навчання

Pages: 1 2 3 4 5 6 7